Rozegrano mikołajkowy turniej szachowy

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie rozegrany został IV Małopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Borzęcin, Janusza Kwaśniaka. Zawody zgromadziły 34 zawodników, a zwycięzcą okazał się Jerzy Markiewicz, mistrz FIDE z Tarnowa.

W IV Małopolskim Turnieju o Puchar Wójta Gminy Borzęcin, zorganizowanym przez wójta Janusza Kwaśniaka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie wzięło udział 34 zawodników, grających systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. Turniej sędziował i prowadził zasłużony sędzia klasy państwowej Wiesław Kasperek z Tarnowa.
Najlepszy w tym gronie okazał się mistrz FIDE Jerzy Markiewicz z Tarnowa, zdobywając 7.5 pkt. Na drugiej pozycji, z takim samym dorobkiem jak zwycięzca, sklasyfikowany został Mirosław Lewicki z Tarnowa, trzeci był Michał Mirski - 6.5 pkt., a czwarty Patryk Gajewski (obaj Bochnia) - 6 pkt. Piątą pozycję zapewnił sobie tarnowianin Andrzej Kawula - 6 pkt., na szóstym miejscu turniej ukończył Artur Kępowicz z Tuchowa - 6 pkt.
Najlepszą z trzech startujących w turnieju kobiet okazała się Olga Sotomska z Tarnowa, która z dorobkiem 3.5 pkt. zajęła 26. miejsce. Druga w tej klasyfikacji, Agnieszka Kot z Zakliczyna uplasowała się na 28. pozycji - 3.5 pkt., natomiast Aleksandra Mróz z Tuchowa z dorobkiem 2 pkt. sklasyfikowana została na 33. miejscu.
W kategorii seniorów 65+ zwyciężył Tadeusz Płonka z Bochni zdobywca 4.5 pkt. (20. pozycja w turnieju). Najlepszym z gminy Borzęcin był mieszkających w Łękach Tomasz Olczak.
Zwycięzca turnieju otrzymał okazały puchar ufundowany przez wójta Borzęcina. Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego otrzymali nagrody finansowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez GOK, a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe. Wręczający nagrody dyrektor ośrodka kultury, Piotr Kania zaprosił także do Borzęcina na planowane w czerwcu Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach Szybkich P-15.