Zwycięstwo na koniec rundy

Piłkarze III ligi małopolsko – świętokrzyskiej zakończyli rundę jesienną. Na pożegnanie jesieni Unia Tarnów przed własną publicznością pokonała Szreniawę Nowy Wiśnicz 2:1. po dramatycznym spotkaniu i bramce zdobytej w doliczonym czasie gry. Tarnowianie zajmują ósme miejsce w tabeli z 28 punktami, co oznacza stratę 12 punktów do lidera - Garbarni Kraków.

Piłkarze tarnowskiej Unii zdobyli trzy punkty na zakończenie jesiennej rundy rozgrywek, ale przyznać trzeba, że było to bardzo szczęśliwe zwycięstwo. W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku, dopiero w 39 minucie goście stworzyli i wykorzystali dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Rzut wolny z 20 metrów wykonał Tarasek, zagrał krótko do Pasionka, a ten efektownym strzałem zdobył pierwszą w tym meczu bramkę.
Po zmianie stron przez dłuższy czas kibice nadal bardziej się nudzili niż emocjonowali. Goście mogli zdobyć drugiego gola w 62 minucie, gdy Suchan nie trafił w bramkę z odległości pięciu metrów. Kilka minut później gospodarze wyrównali po dośrodkowaniu Ślęzaka z rzutu wolnego i strzale głową Krokera.
W doliczonym czasie gry zwycięstwo tarnowianom zapewnił Drozdowicz, który wślizgiem uprzedził interweniującego bramkarza gości. W wyniku zderzenia obydwu piłkarzy bramkarz Szreniawy długo nie podnosił się z murawy, ale piłka była w siatce i sędzia bramkę uznał.
Unia zakończyła rundę jesienną na ósmym miejscu w tabeli. Tarnowianie mają 28 punktów i 12 punktów straty do prowadzącej Garbarni Kraków.

Unia Tarnów – Szreniawa Nowy Wiśnicz 2:1 (0:1)
Bramki: Kroker (70 min.), Drozdowicz (90+2 min.) - Pasionek (39 min.)
Żółte kartki: Witek, Pięta - Czajka, Stokłosa
Unia: Pięta - Sikorski (61 min. Kroker), Ojirogbe, Pawlak, Węgrzyn, Witek, Drozdowicz, Ślezak (81 min. Nytko), Matras, Ogar (90+5 Ślęczka), Wolański (72 min. Kazik)
Sędziował: L. Stolarz (Brzesko), widzów: 200