Nieskuteczni szczypiorniści

Piłkarze ręczni Unii Tarnów przegrali na własnym parkiecie z Juvenią Rzeszów w kolejnym meczu II ligi. Tarnowianie prowadzili do przerwy, ostatecznie jednak przegrali różnicą jednej bramki. Unia zajmuje w tabeli czwartą lokatę, ale traci do lidera już osiem punktów.

Przykrą niespodziankę sprawili kibicom szczypiorniści Unii Tarnów, którzy przegrali na własnym parkiecie z Juvenią Rzeszów 26:27. Podstawową przyczyną porażki był brak skuteczności. Gospodarze przez pierwsze 10 minut zdobyli trzy bramki i wszystkie z rzutów karnych. Dopiero pod koniec pierwszej połowy tarnowianie zagrali lepiej i w 26 minucie prowadzili 14:9. Pięciobramkowa przewaga utrzymała się do przerwy, a po kilku minutach drugiej połowy wynik brzmiał nawet 21:14 dla Unii. Gdy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty, goście rozpoczęli odrabianie strat. W 43 minucie było już tylko 23:20, a 10 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników znów pojawił się remis – 24:24. Unia objęła jeszcze prowadzenie 25:24, ale rzeszowianie odpowiedzieli dwoma bramkami i ostatecznie wygrali, choć jeszcze w ostatnie minucie sam na sam z bramkarzem Juvenii znalazł się Hudzik, który jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji.
Unia zajmuje w tabeli II ligi czwarte miejsce, ale po siedmiu kolejkach traci już do lidera – Viretu Zawiercie – osiem punktów.

Unia Tarnów – Juvenia Rzeszów 26:27 (16:11)
Bramki dla Unii: Grzesik 6, Michalik 6, Niedojadło 5, Siedlik 3, Hudzik 2, Podsiadło 2 Sygnarowicz 2