Koszykarze polegli w Katowicach

Koszykarze Unii Tarnów przegrali w Katowicach z tamtejszym AZS AWF 67:80. Unia zajmuje w tabeli II ligi ósme miejsce z czterema punktami straty do lidera.

Koszykarze Unii Tarnów nie jechali do Katowic na mecz z AZS AWF w roli faworyta i rzeczywiście ulegli wyżej notowanym gospodarzom 67:80. Jedynie w pierwszych minutach tarnowianie zagrali efektownie i skutecznie obejmując prowadzenie 15:6. Później gospodarze zdobyli 14 punktów nie tracą żadnego i pierwszą kwartę AZS wygrał różnicą pięciu punktów. Zawodnicy Unii starali się odrobić stratę, sztuka ta udawała się im częściowo, gdy wynik brzmiał 33:30 w 17 minucie i na początku drugiej połowy (54:50), ale w decydujących momentach katowiczanie odzyskiwali inicjatywę i ostatecznie pewnie wygrali.
Unia zajmuje w tabeli II ligi ósmą lokatę, mając 14 punktów po dziewięciu spotkaniach. Prowadzi zespół Delikatesów Krosno z 18 punktami.

AZS AWF Katowice – Unia Tarnów 80:67 (20:15, 22:22, 25:20, 13:10)
Punkty dla Unii: Zych 19, Sobiło 17, Cygan 10, Szewczyk 9, Grys 5, Ciuruś 5, Marek 2