Niespodzianka w Szczecinie

Piłkarze Termalicy Bruk-Betu Nieciecza sprawili ogromną niespodziankę swoim kibicom wygrywając pierwszy mecz na wyjeździe. Niecieczanie pokonali w Szczecinie Pogoń 3:1. Po tej wygranej Termalica awansowała na 13 pozycję w tabeli, mając 14 punktów zdobytych w 15 pojedynkach. Kolejny mecz niecieczanie rozegrają na własnym boisku z Dolcanem Ząbki.

Po wygranej z Flotą Świnoujście zespół z Niecieczy zdobył kolejne punkty, tym razem wygrywając po raz pierwszy na wyjeździe. Od pierwszych minut niecieczanie zagrali w Szczecinie odważnie i starali się przejąć inicjatywę. Dogodną sytuację do objęcia prowadzenia miał w 23 minucie Cichos, ale bramkarz Pogoni wybił mu piłkę spod nóg. Gol padł kilka minut później, gdy Piotr Trafarski wykorzystał zamieszanie pod bramką gospodarzy i celnie uderzył w „długi” róg.
Gospodarzom udało się rozmontować dobrze grająca obronę Bruk-Betu dopiero w 57 minucie. Wybita przez obrońców piłka trafiła pod nogi Petasza, a ten z 30 metrów trafił do siatki. Po zdobyciu wyrównania szczecinianie jeszcze mocniej zaatakowali, mogli nawet objąć prowadzenie po uderzeniach Dziuby, Ławy i Hrymowicza, ale kolejne bramki zdobywali już tylko goście. Najpierw w 78 minucie po dośrodkowaniu Prokopa z rzutu rożnego do siatki trafił Ryguła, a kilka minut później w podobnej sytuacji, także po dośrodkowaniu Prokopa z kornera, wynik spotkania ustalił Cichos.
Termalica Bruk-Bet ma po 15 kolejkach 14 punktów i zajmuje w tabeli I ligi 13 lokatę. Kolejnym rywalem piłkarzy z Niecieczy będzie przedostatni w lidze Dolcan Ząbki. Mecz rozegrany zostanie 14 listopada w Niecieczy.

Pogoń Szczecin - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3 (0:1)
Bramki: Petasz (57 min.) - Trafarski (28 min.), Ryguła (74 min.), Cichos (83 min.)
Żółta kartka: Cios
Termalica: Towarnicki - Kowalski, Cios, Baran, Kubowicz, Piątek (61 min. Szczoczarz), Prokop, Metz, Szałęga, Trafarski (53 min. Ryguła), Cichos
Sędziował: A. Meler (Toruń), widzów: