Zasłużona wygrana

Piłkarze Unii Tarnów zdobyli kolejne trzy punkty, pokonując na własnym boisku MKS Stąporków 2:0. Tarnowianie wygrali zasłużenie, częściej atakując i będąc zespołem lepszym. Unia zajmuje w tabeli III ligi 10 miejsce i traci do lidera 12 punktów. Kolejnym rywalem Unii będzie już w czwartek, 11 listopada zespół Beskidu Andrychów.

Od pierwszych minut meczu Unii Tarnów z MKS Stąporków gospodarze zaatakowali, przez długi czas jednak z ich przewagi na boisku niewiele wynikało. Prowadzenie dla tarnowian mógł zdobyć już w 2 minucie Matras, ale jego strzał wybił bramkarz gości. Kilka minut później Unia mogła z kolei stracić bramkę, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jedynak, na szczęście dla tarnowian piłka po jego uderzeniu minęła bramkę.
Dużo ciekawiej było na boisku w drugiej połowie. Tarnowianie mieli wreszcie kilka okazji do zdobycia gola. Piłka po uderzeniu Matrasa trafiła w poprzeczkę, później okazje bramkowe mieli Nytko i Witek. Wreszcie w 69 minucie Ślęzak trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego wykonywanego niedaleko bocznej linii boiska. Pila poszybowała w „długi” róg i odbita od poprzeczki wpadła do bramki.
Po objęciu prowadzenia tarnowianie nie zwolnili tempa. Kolejne bramki zdobyć mogli Drozdowicz i Wolański, do siatki trafił jednak jedynie Kroker, który na kilka minut przed końcem spotkania otrzymał świetne podanie od Wolańskiego i bez problemu strzelił do pustej bramki.
Unia zajmuje w III lidze 10 lokatę. Tarnowianie mają 22 punkty, lider tabeli – Garbarnia – 34. Najbliższy mecz Unia rozegra 11 listopada w Andrychowie z Beskidem.

Unia Tarnów - MKS Stąporków 2:0 (0:0)
Bramki: Ślęzak (69 min.), Kroker (85 min.)
Żółte kartki: Witek - Sinkiewicz, Wojasiewicz
Unia: Pięta - Sikorski, Ojirogbe, Pawlak, Witek, Drozdowicz (85 min. Ślęczka), Kazik, Ślęzak, Matras, Wolański, Nytko (65 min. Kroker)
Sędziował: G. Noworolnik (Nowy Targ), widzów: 150