Za mocny lider

Piłkarze ręczni Unii Tarnów przegrali z prowadzącym w lidze zespołem Viret Zawiercie 28:39. Unia zajmuje w tabeli II ligi piłki ręcznej czwarte miejsce, tracąc do lidera cztery punkty.

Tylko na początku meczu w Zawierciu szczypiorniści Unii Tarnów prowadzili wyrównaną walkę z liderem tabeli – drużyną Viret CMC. Po czterech minutach gry tarnowianie prowadzili 2:1, kilka minut później wynik brzmiał 3:3. W tym momencie gospodarze zdobyli sześć bramek z rzędu i wynik brzmiał 9:3. Tarnowianie odrobili trzy bramki, ale przed przerwą znowu gospodarze osiągnęli przewagę, co sprawiło, że pierwsza połowa zakończyła się ich sześciobramkowym prowadzeniem.
W drugiej połowie Unia znowu seryjnie zaczęła tracić gole, i po kilku minutach gry wynik brzmiał 24:14, a 10 minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili nawet różnicą 14 bramek (36:22). Ostatecznie udało się jedynie zmniejszyć stratę do 11 bramek.
Unia zajmuje w tabeli II ligi piłki ręcznej czwartą lokatę, mając osiem punktów zdobytych w pięciu spotkaniach. Prowadzi Viret Zawiercie z 12 punktami.

Viret CMC Zawiercie – Unia Tarnów 39:28 (19:13)
Bramki dla Unii: Grzesik 7, Niedojadło 5, Podsiadło 4, Siedlik 4, Sygnarowicz 2, Tokarski 2, Ciapała 1, Dereń 1, Michalik 1, Olszewski 1