Przegrali po walce

Koszykarze Unii Tarnów ulegli na własnym parkiecie liderowi II ligi, zespołowi Delikatesy Centrum Krosno 57:74. Unia zajmuje w ligowej tabeli piątą lokatę z 13 punktami po ośmiu kolejkach spotkań.

Konfrontacja z najlepszym zespołem II ligi – Delikatesy Centrum Krosno – zakończyła się porażką koszykarzy Unii Tarnów. Tarnowianie jedynie do przerwy prowadzili wyrównaną walkę, pierwsza kwartę rozstrzygnęli nawet na swoją korzyść, zwyciężając 17:16. Jeszcze w 15 minucie Unia prowadziła 27:24, ale na przerwę zawodnicy schodzili przy prowadzeniu gości 35:32.
Większą przewagę krośnianie uzyskali w trzeciej kwarcie, gdy ich prowadzenie wynosiło po kilku minutach gry 11 punktów. Tarnowianom udało się jeszcze zniwelować część strat, ale ostatecznie to goście odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.
Unia zajmuje w tabeli II ligi piątą lokatę z 13 punktami, prowadzi drużyna z Krosna, mając o trzy punkty więcej.

Unia Tarnów – Delikatesy Centrum Krosno 57:74 (17:16, 15:19, 12:18, 13:21)
Punkty dla Unii: Sobiło 10, Uriasz 10, Szewczyk 9, Zych 8, Cygan 8, Grys 6, Kapałka 3, Marek 3