Wyborczy Trójkąt Bermudzki?

W drodze do rejestracji listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Tarnowskiego w tajemniczy sposób zniknęło z niej kilka nazwisk. Najbardziej zaskakująca jest zmiana na pozycji lidera listy – miał nim być Mieczysław Kras, starosta tarnowski. Miał być...

Starosta tarnowski Mieczysław Kras miał być liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Powiatu Tarnowskiego. Jeszcze pół godziny przed rejestracją wszystko wydawało się być w porządku. Ale było to, jak się, okazuje bardzo znaczące pół godziny. Ostatecznie zarejestrowana została lista, z której w między czasie zniknęło w tajemniczych okolicznościach kilka nazwisk. Oprócz Mieczysława Krasa brakuje na niej także Adama Szpaka, członka Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Sylwestra Gostka, przewodniczącego rady Powiatu, który miał otwierać listę PiS w okręgu Wojnicz-Zakliczyn, Kazimierza Zająca, radnego, brakuje Zbigniewa Noska, burmistrza Wojnicza. Do tych porządków na własnym podwórku nikt z lokalnych struktur PiS na razie nie chce się przyznać, ma jednak zostać wydane stosowne oświadczenie. Tymczasem swoje oświadczenie, które publikujemy poniżej, wystosował Adam Kwaśniak, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.


W dniu 22 października stała się rzecz niedopuszczalna i karygodna. Doszło do aktu politycznej zbrodni w wyborach samorządowych. Tego typu działania w rzeczy samej są zamachem na samorządność. Podstępne i bezpardonowe pozbawienie możliwości startu w wyborach obecnego starosty Mieczysława Krasa wraz z kilkoma wiodącymi samorządowcami, których obywatele ze względu na ich osiągnięcia i zasługi nadal zapewne widzieliby w samorządzie, jest działaniem nie mającym do tej pory w tarnowskim regionie precedensu. To skandal, że polityka zeszła tak nisko, a polityczne interesy wzięły górę nad interesem ogółu mieszkańców. Działania kolegów i koleżanek z PIS-u są obrzydliwe i mam nadzieję, że wyborcy wyciągną z tego właściwe wnioski.


Adam Kwaśniak
Radny Sejmiku
Województwa Małopolskiego
25.10.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |