Platforma odkryła karty w Tarnowie

Pięćdziesięcioro kandydatów, w tym sześć osób wcześniej w różny sposób związanych z tarnowskim samorządem, znalazło się na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do Rady Miejskiej w Tarnowie. Listę kandydatów poznaliśmy 18 października.

Trzech radnych obecnej kadencji – Robert Wardzała, Grzegorz Światłowski i Bartłomiej Babuśka znalazło się na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do rady Miejskiej w Tarnowie. Ponadto w gronie kandydatów znaleźli się, również związani w przeszłości lub obecnie z samorządem lokalnym Henryk Słomka-Narożański, zastępca prezydenta Tarnowa, były radny Marek Fistek oraz Stanisław Świerczek, były dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.
Lista, którą poznaliśmy 18 października, obejmuje 50 osób, a więc maksymalną liczbę kandydatów. Rada Miejska w Tarnowie liczy 25 osób, na listach wyborczych może znaleźć się podwójna liczba kandydatów w stosunku do liczby mandatów.
Na konferencji prasowej, podczas której zaprezentowano listę kandydatów, obecni byli także posłanka Urszula Augustyn i prezydent Ryszard Ścigała. Urzędujący prezydent Tarnowa uzyskał rekomendacje i poparcie Platformy Obywatelskiej w staraniach o reelekcję.
19.10.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |