Punkty Unii

Piłkarze Unii Tarnów wygrali w Jędrzejowie z Naprzodem 1:0 po bardzo dobrym spotkaniu. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi 10 miejsce, z 15 punktami. W kolejnym spotkaniu Unia podejmie w Mościcach sąsiada w tabeli, drużynę Orlicza Suchedniów.

Po dobrym meczu piłkarze Unii Tarnów wreszcie wywalczyli trzy punkty w meczu z Naprzodem Jędrzejów. Tarnowianie mogli wygrać w znacznie wyższych rozmiarach, ale w decydujących momentach brakowało przede wszystkim skuteczności. Sam Wolański mógł już na początku spotkania zdobyć dwie bramki, najpierw jednak jednak strzał obronił bramkarz, a w chwile później strzelając do pustej bramki piłkarz Unii trafił w poprzeczkę.
Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał również w pierwszej połowie Ogar.
Po przerwie tarnowianie jeszcze przyspieszyli grę i wreszcie w 59 minucie zdobyli bramkę. Po podaniu od Witka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wolański, który tym razem trafił do siatki. Piłkarze Naprzodu próbowali odrabiać stratę, ale nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Unii.
Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi 10 lokatę, mając 15 punktów zdobytych w 12 meczach. Kolejnym rywalem Unii będzie Orlicz Suchedniów, zajmujący w tabeli 11 pozycję. Mecz odbędzie się w sobotę na stadionie w Mościcach.

Naprzód Jędrzejów - Unia Tarnów 0:1 (0:0)
Bramka: Wolański (59 min.)
Żółta kartka: Jopek
UNIA: Pięta - Sikorski, Ojirogbe, Pawlak, Węgrzyn, Witek, Drozdowicz, Ślęzak, Matras, Wolański, Ogar
Sędziował: M. Śliwa (Pińczów), widzów 150