Wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni Unii Tarnów pokonali na wyjeździe zespół Trrola Bytom 32:25, prowadząc do przerwy 16:12. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi piłki ręcznej czwarte miejsce, tracąc do lidera, zespołu Viret Zawiercie cztery punkty.

Szczypiorniści Unii Tarnów odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi piłki ręczne, wygrywając w Bytomiu z drużyna Trrola 32:25.
Już po kilku minutach meczu tarnowianie prowadzili 4:1, ale gospodarzom udało się w dziewiątej minucie doprowadzić do remisu 9:9. Jeszcze w 28 minucie na tablicy wyników widniał remis 12:12, ale w końcówce pierwszej połowy Unia zdobyła cztery bramki, nie tracąc żadnej i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 12:16.
Przewaga Unii utrzymywała się również po przerwie, choć w 55 minucie zmalała ona do trzech bramek (23:26). W tym momencie tarnowianie znowu osiągnęli przewagę, i kilka minut później prowadzili już 30:23, a wynik spotkania został tym samym praktycznie rozstrzygnięty.
Szczypiorniści Unii zajmują w tabeli II ligi czwartą lokatę, mając sześć punktów wywalczonych w czterech spotkaniach. Prowadzi Viret Zawiercie z 10 punktami, ale ma rozegrany jeden mecz więcej niż drużyna z Tarnowa.

Trrol Bytom – Unia Tarnów 25:32
Bramki dla Unii: Niedojadło 9, Grzesik 6, Szatko 5, Olszewski 3, Siedlik 3, Tokarski 3, Podsiadło 2, Sygnarowicz 1