Rzecznik prezydenta odpowiada na petycję

Kandydatka na prezydenta Tarnowa Anna Czech wystosowała do prezydenta Ryszarda Ścigały petycję w sprawie „przyspieszenia drogowych prac modernizacyjnych na terenie miasta Tarnowa przed dniem 1 listopada”. Tekst petycji opublikowaliśmy wczoraj. Dziś odpowiedź Doroty Kunc-Pławeckiej, rzecznika prezydenta Tarnowa.

Panująca od tygodnia dobra pogoda umożliwiła drogowcom rozpoczęcie prac, które wcześniej nie mogły być realizowane z uwagi na ciągłe opady deszczu. Aktualnie wykonywane są więc zadania zaległe oraz te, które zaplanowano na jesień.
W tej chwili głównym celem jest doprowadzenie do tego, by w dniu Wszystkich Świętych remontowane ulice były w jak największym stopniu przejezdne oraz zakończenie przynajmniej części prac. Przed 1 listopada uruchomione zostanie przejście podziemne pod ulicą Mickiewicza. Modernizacja ulicy Narutowicza oraz alei MB Fatimskiej na odcinku Słoneczna-Krzysta zostanie zaś doprowadzona do takiego etapu, by nie zmniejszać płynności ruchu samochodów.
Jak co roku, odwiedzających miejsca spoczynku swoich najbliższych będziemy we współpracy z mediami zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej. Co jest nowością - już w niedzielę, przed dniem Wszystkich Świętych, Zarząd Komunikacji Miejskiej uruchomi specjalne kursy, które z największych tarnowskich osiedli będą wozić pasażerów na cmentarze na terenie Tarnowa.
Dorota Kunc – Pławecka
Rzecznik Prasowy Prezydenta Tarnowa
08.10.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |