PiS bez kandydata (tki)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie poznaliśmy 31 sierpnia kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Tarnowa. Nadal szansę na nominację mają Anna Czech i Jacek Pilch, zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko Marian Iwaniec. Zarząd Okręgu PiS przesunął termin podjęcia decyzji o tydzień.

Anna Czech i Jacek Pilch ciągle mają szanse na uzyskanie nominacji Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenta Tarnowa. Zarząd Okręgu PiS miał podjąć decyzję w tej sprawie 30 sierpnia, ale termin przesunięto o tydzień. Powodem były, jak mówi poseł Edward Czesak, kontrowersje wokół trybu wyłaniania kandydata.
Anna Czech nie była obecna na posiedzeniu zarządu, w przyszłym tygodniu obydwoje kandydaci mają stanąć przed tym gremium i zaprezentować swoje przedwyborcze propozycje. Zarówno Edward Czesak, jak i poseł Józef Rojek, były prezydent miasta nie ukrywają, że ich kandydatką jest Anna Czech. - Niezależnie od własnego poglądu szanuję decyzję zarządu. Decyzja zostanie podjęta za tydzień – mówi Edward Czesak. - Aby wygrać z obecnym prezydentem Ryszardem Ścigałą potrzebny jest wyrazisty kandydat, dogłębnie znający sprawy miasta.
Z ubiegania o prezydenturę Tarnowa zrezygnował definitywnie Marian Iwaniec, również wymieniany w gronie kandydatów. Edward Czesak potwierdził natomiast, że wśród kandydatów do sejmiku na liście Prawa i Sprawiedliwości powinni znaleźć się m.in. Kazimierz Koprowski, były zastępca prezydenta Tarnowa, Jacek Łabno, radny miejski i były wiceprezydent Tarnowa oraz Elżbieta Zięba, obecna radna wojewódzka. Na listach PiS znajdą się także miejsca dla kandydatów rekomendowanych przez NSZZ „Solidarność”.
31.08.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |