W sierpniu poznamy kandydata PiS na prezydenta

Najprawdopodobniej 31 sierpnia oficjalnie poznamy nazwisko kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Tarnowa. Dzień wcześniej zostanie on wyłoniony podczas posiedzenia okręgowych władz partii.

W ostatnim dniu sierpnia Prawo i Sprawiedliwość ogłosi nazwisko swojego kandydata na prezydenta Tarnowa. 30 sierpnia obradować będzie Zarząd Okręgu PiS i na tym spotkaniu ma zapaść decyzja o wyłonieniu kandydata. - W ostatnich wyborach Prezydenta RP w Tarnowie więcej głosów otrzymał kandydat Platformy Obywatelskiej, ale to wcale nie znaczy, że rezygnujemy z walki o wygraną w mieście – mówi Edward Czesak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
PiS stawia sobie również za cel wygraną w wyborach do Sejmiku Samorządowego, gdyż to – zdaniem posła Edwarda Czesaka forum, gdzie zapadają kluczowe dla rozwoju regionu decyzje. Lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku znana będzie prawdopodobnie we wrześniu. Partia wystawi również kandydatów w wyborach do rad powiatów i w gminach regionu tarnowskiego. Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło konkurs na przygotowanie programów dla samorządów powiatowych i gminnych. Jego celem jest zainteresowanie mieszkańców problemami lokalnego samorządu oraz wysłuchanie ich pomysłów i propozycji. Konkurs potrwać ma do końca września. Najbardziej prawdopodobny termin wyborów samorządowych to listopad bieżącego roku.
17.08.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |