Platforma poprze Ryszarda Ścigałę

Tarnowska Platforma Obywatelska poprze kandydaturę Ryszarda Ścigały w tegorocznych wyborach na prezydenta Tarnowa. Oznacza to praktycznie, że urzędujący prezydent Tarnowa będzie ubiegał się o reelekcję. Wcześniej kandydaturę Ryszarda Ścigały poparli członkowie Stowarzyszenia „Tarnowianie”.

Ryszard Ścigała, urzędujący prezydent Tarnowa uzyska w nadchodzących wyborach poparcie Platformy Obywatelskiej. Informacja na ten temat przekazana został 24 kwietnia podczas wspólnej konferencji prasowej członków zarządu powiatu grodzkiego Platformy i prezydenta Tarnowa. - Po spotkaniu z panem Ryszardem Ścigałą Rada podjęła decyzję o wskazaniu pana Ryszarda Ścigały na kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Tarnowa w wyborach samorządowych 2010 roku, – napisano w komunikacie lokalnych struktur PO. - Nie zostałem członkiem Platformy Obywatelskiej, pozostaję kandydatem bezpartyjnym i ponadpartyjnym – zadeklarował Ryszard Ścigała, który oświadczył również, że będzie ubiegał się o reelekcję. Wcześniej jego kandydaturę poparli członkowie Stowarzyszenia Tarnowianie.
W Platformie Obywatelskiej odbyły się również wybory władz powiatowych. Rada Powiatu Grodzkiego PO wybrała zarząd, na czele którego stanęła Urszula Augustyn. Wiceprzewodniczącymi wybrano Henryka Słomkę-Narożańskiego, Marka Idzkiewicza i Jerzego Wolińskiego. Sekretarzem został Piotr Augustyński, a skarbnikiem Stanisław Świerczek. W skład zarządu weszli również: Krzysztof Janas, przewodniczący Klubu Radnych PO oraz Witold Tarkowski, Piotr Mikosz, Tomasz Wójcik, Marian Miś, Grzegorz Światłowski, Bartłomiej Babuśka i Robert Grela.
25.04.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |