„Tarnowianie” podsumowali kadencję

Stowarzyszenie „Tarnowianie”, stanowiące samorządowe zaplecze prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały podsumowało mijająca kadencję podczas walnego zebrania. Stowarzyszenie zamierza wziąć udział w tegorocznych wyborach samorządowych, wystawiając własne listy kandydatów, poprze również obecnego prezydenta, gdyby ten ubiegał się o reelekcję.

Stowarzyszenie „Tarnowianie” powstało w roku 2007 jako kontynuacja działalności Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Ścigały. W ubiegłym tygodniu stowarzyszenie podsumowało trzyletni okres działalności, przyjęto również program działania w związku z tegorocznymi wyborami samorządowymi.
Członkowie stowarzyszenia ponownie wybrali prezesem Bogusława Placka, który ma pełnić swoją funkcję do roku 2014. Zastępcą prezesa została Dorota Skrzyniarz, a w składzie zarządu znaleźli się też Jan Błaszkiewicz, Agnieszka Piskorska i Anna Cyganowska. - Członkowie stowarzyszenia pozytywnie ocenili zarówno działalność klubu radnych „Tarnowianie” na forum Rady Miejskiej w Tarnowie, jak i blisko czteroletnią pracę prezydenta Ryszarda Ścigały – mówi Bogusław Placek.
Klub „Tarnowian” liczy w tarnowskim samorządzie sześc osób, w jego składzie znajduje się m.in. wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i trzech przewodniczących komisji.
Stowarzyszenie zamierza wziąć udział w tegorocznych wyborach samorządowych, wystawiając własne listy kandydatów na radnych we wszystkich okręgach. - Chcemy być ugrupowaniem obywatelskim, alternatywą i szansą dla osób pragnących aktywnie, ale pozapartyjnie wpływać sprawy miasta – mówi Jerzy Hebda, przewodniczący klubu radnych bieżącej kadencji. Cel, jaki stawiają sobie członkowie stowarzyszenia to uzyskanie reprezentacji w Radzie Miejskiej kolejnej kadencji, programowe współdziałanie z innymi ugrupowaniami w radzie, przede wszystkim Platformą Obywatelską oraz reelekcja obecnego prezydenta Ryszarda Ścigały. - Ryszard Ścigała będzie naszym kandydatem na prezydenta na kolejną kadencję. Zwróciliśmy się o formalne i oficjalne poparcie jego osoby przez Platformę Obywatelską oraz inne ugrupowania i partie – mówi prezes Placek.
Stowarzyszenie zwróciło się również zaproszeniem do współdziałania i współpracy ze strony wszystkich, którzy utożsamiają się z wizja samorządu obywatelskiego. - Naszą ofertę współpracy kierujemy do wszystkich osób zrzeszonych i tych niezrzeszonych, nie wymagamy formalnego wiązania się z naszym stowarzyszeniem jeżeli tylko złączy nas chęć działania na rzecz rozwoju miasta i umacniania jego roli w Małopolsce – napisali w zaproszeniu członkowie stowarzyszenia.
20.04.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |