„Azoty” wybitnym eksporterem

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich wyróżniło AZOTY Tarnów tytułem „Wybitny Eksporter Roku 2008”. Spółka otrzymała również Puchar Stowarzyszenia Eksporterów Polskich w dowód uznania za wybitne osiągnięcia w zakresie rozwoju eksportu.

Jak wynika z danych finansowych za trzeci kwartał bieżącego roku, około 60% przychodów AZOTÓW Tarnów pochodzi ze sprzedaży eksportowej, głownie krajów UE.

Tarnowska spółka wyróżniona została przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich tytułem „Wybitny Eksporter Roku 2008”. - Wyroby tarnowskiej firmy cieszą się wysoką oceną zarówno w kraju, jak i za granicą. Należy dostrzec zaangażowanie i konsekwencję w działaniu firmy na rzecz rozwoju eksportu, który stanowi istotne ogniwo utrzymujące polską gospodarkę na wysokim poziomie w Europie i na świecie - wyjaśnia Mieczysław Twaróg, prezes zarządu Stowarzyszenia Eksporterów Polskich.
Ponadto spółka otrzymała Puchar Stowarzyszenia Eksporterów Polskich w dowód uznania za wybitne osiągnięcia w zakresie rozwoju eksportu.

- W branży chemicznej Azoty Tarnów są uznaną marką na świecie. Nasza firma jest stabilnym i wiarygodnym producentem, obecnym na rynkach zagranicznych i krajowych. Udział sprzedaży eksportowej w przychodach jest od lat na bardzo wysokim poziomie. Również w zakresie rozwiązań technologicznych, jakimi dysponujemy i możemy wykorzystywać we współpracy z zagranicznymi kooperantami - mówi Jerzy Jurczyński rzecznik prasowy spółki.
26.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |