Przegrana w Mielcu

Siatkarki Grupy Azoty Akademia Tarnowska pozostają na ostatnim miejscy w tabeli Tauron Ligi. W meczu siedemnastej kolejki tarnowianki przegrały 0-3 z ITA Tools Stal Mielec.

W ważnym dla układu dolnych rejonów tabeli meczu siedemnastej kolejki Tauron Ligi siatkówki kobiet, Grupa Azoty Akademia Tarnowska przegrała 0-3 (16-25, 18-25, 24-26) z ITA Tools Stal Mielec. Tarnowianki pozostają więc na ostatnim, dwunastym miejscu  w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od zagrywki w siatkę Danijeli Dżaković, a chwilę później, po asie serwisowym Weroniki Gierszewskiej, mielczanki prowadziły już 5-1. Dwa ataki Julity Molendy i punktowy blok Judyty Gawlak, pozwoliły tarnowiankom na zmniejszenie strat do jednego punktu (5-4), a od stanu 6-5, oba zespoły zdobywały przez jakiś czas punkty seriami. Dalsze fragmenty pierwszego seta przebiegały jednak pod dyktando gospodyń i pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25-16.

W drugiej partii trzy pierwsze punkty zdobyły także mielczanki. Po okresie wyrównanej gry, tarnowianki wywalczyły dwa „oczka” z rzędu i po zablokowanym przez Wiktorię Szumerę ataku Emilii Muchy przegrywały 7-8. Szybko jednak przewaga gospodyń wzrosła do pięciu, a za chwilę do sześciu „oczek”.  W końcówce tarnowianki minimalnie zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans. Obroniły także dwie piłki setowe, przy trzeciej próbie Pola Nowacka skutecznie zablokowała jednak Karinę Chmielewską.

W trzecim secie, do stanu 5-5, na punkt zdobyty przez mielczanki, punktem odpowiadały także tarnowskie siatkarki. W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Julita Molenda i tarnowianki po raz pierwszy tego dnia były na prowadzeniu. Przy wyniku 7-7, po dwóch atakach Wiktorii Szumery i dwóch błędach Weroniki Gierszewskiej, podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrywały 11-7. Przy wyniku 16-13 dla Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej, cztery kolejne punkty zdobyły jednak mielczanki i Weronika Gierszewska wyprowadziła je na prowadzenie 17-16. Kolejne minuty przyniosły wyrównaną walkę i po ataku Danijeli Dżaković było 23-22 dla zespołu z Tarnowa. Chwilę później tarnowianki obroniły pierwszą piłkę meczową, przy drugiej Sonia Kubacka zablokowała jednak Julitę Molendę i to siatkarki ITA Tools Stali Mielec zrobiły krok w stronę pozostania w Tauron Lidze.

W tarnowskim zespole zabrakło w tym spotkaniu kontuzjowanej na jednym z treningów Katarzyny Marcyniuk. Do drużyny powróciła natomiast niegrająca ostatnio z powodu kontuzji, Judyta Gawlak.

Grupa Azoty AT: Victoriya Moscickaya (5 pkt.), Julita Molenda (10), Karina Chmielewska (2), Danijela Dżaković (6), Judyta Gawlak (9), Wiktoria Szumera (13), Aleksandra Żurawska (libero) oraz Barbara Zakościelna (1), Natasha Calkins (1), Karolina Szczygieł-Głód, Dima Usheva.