Wygrana ze Stalą

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarów wygrali wyjazdowy mecz z Handball Stalą Mielec 36-32. Swoją ostatnią w barwach tarnowskiego klubu bramkę strzelił Łukasz Kucharzyk, z którym ze względu na trudną sytuację finansową, zakończono współpracę.

W rozegranym meczu drugiej rundy Orlen Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z występującą w Lidze Centralnej, Handball Stalą Mielec. Pojedynek zakończył się wygraną „Jaskółek” 36-32 (19-16). Spotkanie rozpoczęło się od bramki Jakuba Adamskiego, ale w kolejnych minutach meczu żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi wyższej niż jednobramkowa. Dopiero w 26 min, po wykorzystanym przez Pawła Podsiadłę rzucie karnym, przewaga gości wzrosła do trzech trafień (16-13) i trzybramkową przewagę zespół trenera Marcina Janasa utrzymał do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie dwie pierwsze bramki zdobył były gracz Handball Stali, Dzmitry Smolikau i w 32 min tarnowianie prowadzili 21-16. Odpowiedź mielczan była jednak błyskawiczna i w 34 min Karol Przychodzień zmniejszył dzielący oba zespoły dystans do dwóch zaledwie goli. Kolejne minuty znów należały do Grupy Azoty Unii, która w 40 min wygrywała 25-20, a pięć minut później 28-22. Między 52, a 56 minutą, gospodarze rzucili pięć bramek nie tracąc żadnej i przegrywali tylko 29-33. Dwa trafienia Marcela Zdobylaka oraz rzut Łukasza Kucharzyka pozwoliły jednak „Jaskółkom” na zachowanie czterobramkowej przewagi. Bramka zdobyta przez Łukasza Kucharzyka była jego ostatnim, trafieniem w barwach „Jaskółek”. Jak podaje oficjalna strona Grupy Azoty Unii Tarnów, w związku z trudną sytuacją finansową z jaką w chwili obecnej zmaga się klub, na mocy porozumienia stron podjęta została decyzja o zakończeniu współpracy z obrotowym, który do Tarnowa trafił przed sezonem z Gwardii Opole. Od rundy rewanżowej reprezentował on będzie barwy Energi MKS Kalisz.

Grupa Azoty Unia: Jakub Wysocki, Patryk MałeckiPaweł Podsiadło 6, Dzmitry Smolikau 5, Michał Słupski 4, Jakub Adamski 3, Aliaksandr Bushkou 3, Łukasz Kucharzyk 3, Vladyslav Parovinchak 3, Marcel Zdobylak 3, Jakub Tokarz 2, Przemysław Mrozowicz 1, Albert Sanek 1, Jakub Sikora 1, Konrad Wątroba 1, Korneliusz Małek.