W Łodzi do zera

Siatkarki Grupy Azoty Akademia Tarnowska  przegrały wyjazdowy mecz z Grot Budowlanymi Łódź 0-3. Tarnowianki tylko w pierwszym secie nawiązały walkę, potem o grze decydowały już tylko gospodynie spotkania.

W wyjazdowym meczu czternastej kolejki Tauron Ligi siatkówki kobiet, Grupa Azoty Akademia Tarnowska jedynie w pierwszym secie nawiązała walkę z Grot Budowlanymi Łódź. Potem na boisku dominowały już łodzianki, zwyciężając 3-0 (25-21, 25-11, 25-10). Początek pierwszego seta przebiegał pod znakiem nieznacznej przewagi łodzianek. Po punktowym ataku Natashy Calkins i asie serwisowym Kariny Chmielewskiej zrobiło się jednak 7-7, a chwilę później było 9-9. Po trzech punktach Andrei Mitrovic i ataku uznanej najlepszą zawodniczką spotkania, Małgorzaty Lisiak, na tablicy pojawił się rezultat 13-9, a atak Mackenzie May doprowadził do wyniku 17-12. Fragment skutecznej gry tarnowianek pozwolił na zmniejszenie strat do dwóch punktów (17-15), Andrea Mitrović szybko przywróciła jednak pięciopunktowe prowadzenie Grot Budowlanych (20-15). W końcówce miejscowe utrzymywały bezpieczne prowadzenie, kończąc seta atakiem Małgorzaty Lisiak.

W drugiej partii łodzianki wyszły na prowadzenie 6-1, a chwilę później po bloku Małgorzaty Lisiak prowadziły 12-4. Kolejne minuty również należały do łodzianek i po błędzie Aleksandry Żurawskiej notowano wynik 18-5. Końcówka tej odsłony przyniosła grę punkt za punkt. Ostatni w tej części meczu skuteczny atak przeprowadziła Weronika Sobiczewska.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od pięciu z rzędu punktów łodzianek. Potem gra wyrównała się i po zepsutym ataku Judyty Gawlak było 10-5. Po ataku Andrei Mitrović szybko zrobiło się jednak 13-5. Atak Dimy Ushevej doprowadził do wyniku 16-9. Czteropunktowa seria gospodyń, zakończona atakiem Kingi Różyńskiej, powiększyła jednak przewagę łodzianek do 11 „oczek” (20-9). W odpowiedzi na skuteczną akcję Barbary Zakościelnej, rywalki zdobyły natomiast pięć punktów z rzędu, kończąc ten trwający niewiele ponad godzinę (61 minut) mecz atakiem Mackenzie May.

Grupa Azoty Akademia Tarnowska: Victoriya Moscickaya, Katarzyna Marcyniuk (3 pkt.), Natasha Calkins (7), Karina Chmielewska (1), Danijela Dżaković (7), Judyta Gawlak (6), Aleksandra Żurawska (libero) oraz Barbara Zakościelna (2), Julita Molenda, Dima Usheva (1).