Przełamanie w Arenie

Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów przełamali złą passę i wygrali u siebie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 32:24. Spotkanie, od pierwszych do ostatnich minut, przebiegało pod dyktando gospodarzy.

W ostatniej przed rewanżami, 13. serii ORLEN Superligi, Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała w Arenie Jaskółka Tarnów zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Tarnowianie, po trzech porażkach z rzędu, przełamali złą passę i bardzo pewnie pokonali podopiecznych Michała Matyjasika 32:24.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już pierwszą akcję skutecznie wykorzystał Jakub Adamski, a dzięki przytomnej grze Unii w defensywie, piotrkowianie szybko i systematycznie tracili piłkę. Już w szóstej minucie, Przemysław Mrozowicz wyprowadził “Jaskółki” na czterobramkowe prowadzenie. W 23. minucie Tarnów wygrywał różnicą aż jedenastu punktów, a do szatni tarnowianie schodzili ciesząc się wynikiem 21:9. Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa, skwapliwie wykorzystując błędy, popełniane coraz częściej przez przyjezdnych. Trzynaście minut przed końcową syreną na tablicy widniał wynik 27:17. Mimo niewielkich problemów w ataku, „Jaskółki” wygrały ostatecznie mecz, kończąc spotkanie wynikiem 32:24. MVP został Patryk Małecki.

Unia: Wysocki, MałeckiZdobylak 1, Wątroba, Sanek 2, Podsiadło 5, Małek, Bushkou 3, Smolikau 4, Adamski 5, Słupski 3, Parovinchak 5, Kucharzyk 2, Sikora 1, Mrozowicz 1