Wisła Płock funduje pogrom

To już trzecia z rzędu przegrana piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unia Tarnów. Tym razem w wyjazdowym meczu tarnowianie przegrali wysoko, 13-34, z wicemistrzem Polski, Orlen Wisłą Płock.

W przedostatniej serii pierwszej rundy spotkań Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zagrała na wyjeździe z wicemistrzem Polski, Orlen Wisłą Płock i przegrała wysoko 13-34 (8-14). Mecz rozpoczął się od trzech bramek siódemki z Płocka, która w 5 min, po drugim rzucie karnym Tina Lucina, wygrywała 3-0. Trzy minuty później Dzmitry Smolikau zmniejszył straty zespołu z Tarnowa do jednego tylko trafienia (3-2). W 17 min na tablicy pojawił się wprawdzie wynik 7-3, ale dwa trafienia Vladyslava Parovinchaka oraz celny rzut Aliaksandra Bushkoua pozwoliły tarnowianom na zbliżenie się do gospodarzy na dystans jednego trafienia (7-6 w 20 min). Dwie minuty później, po rzucie karnym Jakuba Sikory, było 9-8 i to było na tyle, jeśli chodzi o dobrą grę „Jaskółek”. W ostatnich ośmiu minutach pierwszej połowy tarnowianie nie zdobyli ani jednego gola, stracili natomiast pięć, schodząc do szatni z sześciobramkową stratą.

Druga połowa rozpoczęła się od trafień Michała DaszkaMarcela Sroczyka, po których płocczanie w 32 min prowadzili 16-8. Kolejne minuty spotkania to już prawdziwy popis skutecznej gry w ataku i dobrej defensywy gospodarzy, na tle której wysiłki tarnowian stawały się coraz bledsze. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką gości 13:34. Pewnym usprawiedliwieniem tak wysokiej porażki Grupy Azoty Tarnów jest fakt, że tarnowianie zagrali w Płocku bez Patryka Małeckiego, Pawła PodsiadłyMichała Słupskiego. Trzecia z rzędu przegrana zepchnęła „Jaskółki” na dziesiąte miejsce w tabeli.

Grupa Azoty Unia: Jakub WysockiJakub Sikora 5, Aliaksandr Bushkou 2, Vladyslav Parovinchak 2, Jakub Adamski 1, Korneliusz Małek 1, Dzmitry Smolikau 1, Marcel Zdobylak 1, Łukasz Kucharzyk, Przemysław Mrozowicz, Albert Sanek, Jakub Tokarz, Konrad Wątroba.