Przegrana z Ostrovią

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów przegrali wyjazdowy mecz z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski 24-27. Tym samym tarnowianie spadli na ósme miejsce w tabeli.

W rozegranym 15 listopada spotkaniu piętnastej serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych, Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała na wyjeździe 24-27 (10-12) w meczu z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Porażka zepchnęła tarnowian na ósme miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się od trafienia Marka Szpery, na które celnym rzutem odpowiedział Paweł Podsiadło. W kolejnych minutach meczu rywalizacja wyglądała podobnie – bramka za bramkę. Aż do 24 minuty żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi wyższej niż jednobramkowa. Minutę później, po akcjach Krzysztofa ŁyżwyPrzemysława Urbaniaka, zrobiło się 10-8, a w 28 min Igor Krivokapić doprowadził do stanu 12-9. Wynik do przerwy ustalił w ostatniej minucie pierwszej połowy Dzmitry Smolikau.

Po zmianie stron bardziej widoczna stała się dominacja gospodarzy, choć tarnowianie wciąż się nie poddawali. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie między 43 a 48 minutą. Gospodarze rzucili w tym czasie 5 bramek – autorem trzech z nich był Przemysław Urbaniak – nie tracąc żadnej i w 48 min, po rzucie Patryka Marciniaka, prowadzili już 24-17. W 58 min było jeszcze 27-21, a dwa trafienia Pawła Podsiadły oraz rzut Jakuba Tokarza pozwoliły tarnowianom jedynie na zmniejszenie rozmiarów przegranej.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Patryk Małecki, Jakub Wysocki - Paweł Podsiadło 10, Dzmitry Smolikau 5, Jakub Adamski 2,  Aliaksandr Bushkou 2, Przemysław Mrozowicz 2, Marcel Zdobylak 2, Jakub Tokarz 1, Łukasz Kucharzyk, Korneliusz Małek, Vladyslav Parovinchak, Albert Sanek, Jakub Sikora.