Opieka koordynowana dla małych pacjentów

 Najpierw została uruchomiona opieka koordynowana dla dorosłych. Teraz Mościckie Centrum Medyczne obejmuje tego typu opieką także małych pacjentów. Leczenie, oparte na Indywidualnym Planie Opieki Medycznej, uwzględnia nie tylko badania, ale także konsultacje między lekarzem POZ, a lekarzem specjalistą oraz dodatkowe konsultacje.

 

Opieka koordynowana wcześniej została uruchomiona w Mościckim Centrum Medycznym dla dorosłych pacjentów POZ ze schorzeniami z zakresu kardiologii oraz diabetologii. To choroby, które najczęściej dotykają pacjentów. Pacjenci w sumie skorzystali już z nowej formy opieki 700 razy.

Takie leczenie jest oparte na Indywidualnym Planie Opieki Medycznej. Terapia uwzględnia nie tylko wykonywanie badań, ale także konsultacje między lekarzem POZ, a lekarzem specjalistą oraz dodatkowe konsultacje, np. z dietetykiem. Bezpośrednie omówienie wyników badań pacjenta i dalszego przebiegu leczenia między lekarzami, wpływa na większą skuteczność terapii oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Opieka koordynowana podkreśliła także rolę koordynatora. To osoba, który dba m.in. o lepszą komunikację na linii lekarz – pacjent, szczegółowo informuje pacjenta o kolejnych etapach leczenia, współpracuje z osobami, które udzielają świadczeń medycznych w ramach opieki koordynowanej. Warto dodać, że w roku pacjent ma prawo do jednej porady kompleksowej, nie więcej niż 6 porad edukacyjnych oraz do 3 porad dietetycznych.

 

17.08.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |