Wraca pomoc prawna w starostwie

 Od 29 stycznia, w Starostwie Powiatowym w Tarnowie ponownie osobiście uzyskać będzie bezpłatną pomoc prawną. W pozostałych punktach zlokalizowanych na terenie powiatu tarnowskiego udzielanie porad nadal odbywać się będzie zdalnie.

 

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców powiatu tarnowskiego dotyczącymi  osobistego uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej, Zarząd Powiatu Tarnowskiego podjął decyzję o otwarciu punktu nieodpłatnej pomocy prawnej od 29 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ulicy Narutowicza 38.

Dyżury prawnika odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy piątek miesiąca w godzinach 11.00-15.00 w pokoju numer 215.

Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej należy najpierw umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 146883327 lub 571356913 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie). Istnieje również możliwość rejestracji internetowej pod adresem https://np.ms.gov.pl/małopolskie/tarnowski.

Osoby korzystające z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, zobowiązane są do przestrzegania reguł bezpieczeństwa wynikających z obowiązujących przepisów prawnych i rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W pozostałych punktach zlokalizowanych na terenie powiatu tarnowskiego, porady prawne w dalszym ciągu odbywają się wyłącznie zdalnie.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie tarnowskim znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

25.01.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |