Kolejna kolekcja w Marcinkowicach

 Biblioteka w Marcinkowicach wzbogaciła się o kolejną kolekcję starej fotografii. To efekt poszukiwań i odkrywania przeszłości przez Adama Tomczyka. Ofiarodawcą zdjęć jest Leonard Kaczanowski z USA, a autorem zdjęć Stanisław Chłoń.

 

Rodzinnie związany z Otfinowem Leonard Kaczanowski, przekazał bibliotece w Marcinkowicach bezcenną kolekcję starych fotografii. Autorem zdjęć jest przybysławianin Stanisław (Jacek) Chłoń. To kolejny zbiór fotografii, ukazujący przeszłość etnograficzną i ludoznawczą  regionu, którą z pasją odkrywa Adam Tomczyk.

Leonard Kaczanowski to polski aranżer, kompozytor, pianista, wokalista jazzowy. W dorobku posiada ok. 800 aranżacji różnych gatunków muzyki, ok. 120 kompozycji instrumentalnych własnego autorstwa. Ponadto napisał muzykę do siedmiu sztuk teatralnych. Współpracował m.in.: z Krystyną Prońko, Marylą Rodowicz, Michałem Bajorem. Brał udział w festiwalach w Opolu i Sopocie.

Na fotografii znajduje się warsztat szewski w Otfinowie, lata 1948-1955. Zapewne z jego usług korzystało również wielu mieszkańców z Przybysławic, Pasieki Otfinowskiej, Marcinkowic i okolicznych miejscowości.

11.01.2021
Komentarze:
oset: 13.01.2021
Mam też zdjęcie wykonane przez p. Chłonia w Gorzycach z młodszym rodzeństwem. Miałem wtedy ok 4 lata i pamiętam, jak bałem się, gdy przykrywał siebie i aparat na trójnogu czarnym materiałem. Było to pierwsze zdjęcie w moim życiu. W tym dniu , gdy przyjeżdżał wiele mam przychodziło z dziećmi w jedno miejsce i tam po kolei, kto chciał robił sobie zdjęcie.
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |