Ankiety, badania, statystyki

 Z początkiem nowego roku Urząd Statystyczny w Krakowie rozpoczął badania ankietowe gospodarstw domowych, rolnych, przedsiębiorstw i instytucji na terenie województwa małopolskiego. Od 1 kwietnia natomiast na terenie całej Polski ruszy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Ze względu na aktualną sytuację, badania prowadzone będą w formie wywiadu telefonicznego.

W 2021 roku Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził na terenie województwa małopolskiego liczne badania ankietowe gospodarstw domowych, rolnych, przedsiębiorstw i instytucji. Od 1 kwietnia natomiast, na terenie całej Polski zostanie przeprowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Pozyskane w badaniach statystycznych dane będą wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa małopolskiego. Zbierane i gromadzone w badaniach dane indywidualne i osobowe są objęte tajemnicą statystyczną – są one zabezpieczone oraz nie zostają nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych, zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami. Z uwagi na sytuację epidemiczną, badania statystyczne będą realizowane przez pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie głównie metodą wywiadu telefonicznego. W razie wątpliwości, tożsamość ankieterów statystycznych można sprawdzić poprzez aplikację na stronie internetowej https://sa.stat.gov.pl/formularz/ lub telefonicznie pod numerami: 12 65 63 032, 695 256 281, 12 41 56 011.

07.01.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |