Pierwsze narodziny

 Miłosz to pierwsze dziecko, które urodziło się w nowym roku w powiecie tarnowskim, choć nie jest jego mieszkańcem. Chłopczyk przyszedł na świat w Centrum Zdrowia Tuchów o godzinie 7.35. W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska jako pierwsza pojawiła się dziewczynka.

W tuchowskiej porodówce przyszedł na świat Miłosz – pierwsze dziecko pani Magdaleny z Dęborzyna na Podkarpaciu. Chłopiec ważący 3 200 g otrzymał 9 punktów w skali Apgar. Mama zdecydowała się na Centrum Zdrowia Tuchów jako miejsce porodu głównie dzięki rekomendacji rodziny. Kompetencje lekarzy i troskliwą opiekę położnych polecała jej bratowa, która korzystała wcześniej ze świadczeń porodówki. – No i był to bardzo dobry wybór, bo opiekę mam świetną i niczego mi nie brakuje. Nawet ta sytuacja związana z epidemią nie okazała się zbyt stresująca – mówi pani Magda. Drugim istotnym czynnikiem dla wyboru porodówki w Tuchowie było miejsce pracy lekarz, prowadzącej ciążę. Imię dla chłopca wybrał mąż ani Magdy.

W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska pierwsza przyszła na świat dziewczynka. To drugie dziecko ani Magdaleny z Woli Rzędzińskiej. Julia Maria po urodzeniu ważyła 3000 gram i miała 51 centymetrów.

 

02.01.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |