KU AZS PWSZ Tarnów najlepszy

 Sportowcy KU AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie po raz drugi z rzędu wygrali klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski wśród wyższych szkół zawodowych. Druga w „generalce” uczelnia zdobyła o ponad trzy razy mniej punktów niż tarnowianie.


- Hasło „Uczelnia Mistrzów” zobowiązuje, więc nie  mieliśmy wyjścia – mówi mgr Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ mając na myśli drugie z rzędu zwycięstwo Klubu Uczelnianego  AZS PWSZ Tarnów w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski wśród wyższych szkół zawodowych . - Poważnie mówiąc, ten sezon był wyjątkowo trudny. Pandemia storpedowała plany organizatorów. Dość powiedzieć, że zgodnie z harmonogramem udało się rozegrać tylko lutowe AMP w futsalu i snowboardzie. Później, na dzień przed inauguracją, odwołano zawody w narciarstwie alpejskim i... nastała prawie półroczna przerwa. Rywalizację wznowiono dopiero pod koniec sierpnia, a zaległości odrabiano jeszcze w kolejnym roku akademickim. Ostatnie medale wręczono w połowie listopada.

Studentki i studenci tarnowskiej PWSZ wystartowali w 15 konkurencjach, zdobywając łącznie 557 punków. Pozwoliło im to na zajęcie pierwszego miejsca w swoim typie uczelni oraz 31. miejsce w kraju w gronie wszystkich uczelni startujących w AMP. Druga w typie wyższych szkół zawodowych PWSZ z Nysy zdobyła jedynie 176., a trzecia PWSZ z Leszna - 143. Łącznie w klasyfikacji ogólnej Akademickich Mistrzostw Polski sklasyfikowano 133 szkoły wyższe.

Do największych tegorocznych sukcesów należy zaliczyć złoty medal kolarzy górskich (Michał Topór, Albert Hudyka, Grzegorz Armatys) w klasyfikacji drużynowej, złoty medal Barbary Szumlańskiej we wspinaczce sportowej na czas oraz dwa „srebra” indywidualne Michała Topora, a także srebrny medal Pauliny Kozioł w trójboju siłowym.

Końcowego sukcesu nie byłoby bez punktów wywalczonych również przez futsalistki i futsalistów, lekkoatletki, piłkarski i piłkarzy siatkowych, tenisistki i tenisistów stołowych, panie rywalizujące w ergometrze wioślarskim.

- Tegoroczny sukces to bezprecedensowy wysiłek i zaangażowanie studentów i trenerów w organizację zajęć i wyjazdów. Jak bowiem dobrze przygotowywać się do zawodów gdy hale i siłownie są pozamykane i nawet nie można pobiegać - a przecież z taką sytuacja mieliśmy do czynienia wiosną tego roku! Studenci utrzymywali wtedy sprawność fizyczną ćwicząc w domach na podstawie wytycznych trenerskich. A jak zebrać reprezentację gdy mamy okres wakacyjny? Pierwsze zawody zostały przecież wznowione już pod koniec sierpnia, a więc w czasie, gdy zwykle wypoczywa się, a nie myśli o rywalizacji sportowej. Zaangażowanie, sprawność organizacyjna i przychylność Władz Uczelni przyniosły nam jednak świetne rezultaty drużynowe i indywidualne. W tym roku zdobyliśmy aż pięć dużych medali AMP, w tym dwa złote! To wynik pod tym względem najlepszy w historii Uczelni – wymienia prezes Nowak.

Z powodu epidemii w tym roku wielka gala sportu akademickiego odbyła się w formule zdalnej.

28.12.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |