Mikołaj zawitał do Nowodworza

 W tym roku wielu osobom samotność szczególnie daje się we znaki. Bezcennym staje sie każdy gest pamięci i taki gest wykonali uczniowie i kadra Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Dzięki ich staraniom bożonarodzeniowe upominki otrzymali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu.

 

W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, nie wszyscy mają możliwość spędzić świąteczny czas w gronie najbliższych. Samotność dotyka szczególnie seniorów, a czas świąteczny sprawia, że staje się ona wyjątkowo trudna. Dzięki dobremu sercu osób z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, bożonarodzeniowe upominki otrzymali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. – Jesteśmy świadomi, że nasza akcja nie rozwiąże całkowicie problemu izolacji i samotności seniorów, jednak mamy nadzieję, że przyniesie chociaż odrobinę radości – mówi Katarzyna Stasiowska, koordynatorka akcji „Mikołaj dla seniora”, na co dzień nauczycielka języka angielskiego w ZSEO. To ona końcem listopada namówiła uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do spełnienia małych marzeń mieszkańców DPS-u.

– Ci ludzie egzystują aktualnie w zamknięciu, bez większych szans na promyk radości w życiu. Dlatego też skontaktowaliśmy się z placówką i poprosiliśmy, aby pracownicy DPS-u pomogli swoim podopiecznym napisać listy do Świętego Mikołaja i poinformowali w nich o jakiejś drobnostce, o której aktualnie marzą. Tym Mikołajem jesteśmy my! – tłumaczy ideę akcji Stasiowska.

We wtorek 22 grudnia, w Pałacu Sanguszków, w siedzibie szkoły, w imieniu mieszkańców domu opieki prezenty z rąk dyrektora ZSEO Roberta Kozioła odebrali dyrektor ośrodka Marta Jamrozik wraz z pracownikami Bartoszem Filipowiczem oraz Andrzejem Kudrańskim.

Dzięki akcji „Mikołaj dla seniora” udało się przygotować świąteczne paczki dla stu czterdziestu pensjonariuszy nowodworskiego DPS.

 

foto. materiały ZSEO22.12.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |