Komu książka?

 Świątecznie ozdobione, w mikołajowych skarpetach, zawisły na ogrodzeniu II LO w Tarnowie...książki. Tak ogólnopolska akcja bookcrossingu wpisuje się w świąteczny klimat. Lekturę można zabrać ze sobą, przeczytać i przekazać dalej.

 

Na płocie II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie zawisły… książki. Świątecznie ozdobione, w mikołajkowych skarpetach na prezenty tylko czekają, aż sięgną po nie przechodnie. To wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji bookcrossingu, która w ten sposób wpiuje się w świąteczny klimat.Każda z książek zapakowana jest w papier prezentowy, dzięki czemu nie widać tytułu. Pracownicy biblioteki szkolnej opisali jednak każdą z nich, by pomóc w wyborze niespodzianki.

Zgodnie z ideą bookcrossingu, lekturę należy zabrać ze sobą, przeczytać i podać dalej. Można także zostawić ją na półce w przejściu podziemnym przy ulicy Mickiewicza lub w autobusie w specjalnie przeznaczonym do tego koszyku. Szkoła w taki sposób przekazuje książki, które niekoniecznie wpisują się w kanon biblioteki, natomiast na pewno przydadzą się innym

 

15.12.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |