Dwa oblicza jednej drużyny

Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów w meczu z Piotrkowianinem w ostatnich dwudziestu minutach zadała rywalowi kilka nokautujących ciosów. Tarnowianie przerwali tym samym serię porażek i awansowali na 12 miejsce w PGNiG Superlidze. Kolejny mecz rozegrają 12 grudnia w Głogowie z Chrobrym.

Tarnowianie po kilku słabszych meczach przełamali złą passę i zwyciężyli u siebie z drużyna Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Mecz to dwie połowy i dwa oblicza Grupy Azoty SPR Tarnów. W pierwszej odsłonie spotkania przeciwko Piotrkowianinowi widać było zespół nieporadny, ślamazarny, popełniający szkolne błędy. Po piętnastu minutach obie ekipy zapisały na swoim koncie ledwie siedem bramek. Recepta na sukces ekipy z Piotrkowa była bardzo prosta. Wystarczyło wyłączyć z gry Rennosuke Tokudę i atak Grupy Azoty SPR praktycznie nie istniał, bo dzięki defensywie utrzymywali się w kontakcie. Robił, co mógł bramkarz bramkarz – Patryk Małecki. Do 24 minuty gospodarze zdobyli zaledwie sześć goli, a na przerwę schodzili ze stratą trzech bramek.

Początkowe minuty II połowy nie zwiastowały nagłego zwrotu akcji. Piotrkowianin za sprawą m.in. Piotra Swata powiększał przewagę. I wtedy nastąpiła miła odmiana, Jeszcze w 39 minucie prowadził Piotrkowianin 13:12. Bartosz Jurecki poprosił o czas, który jednak niewiele pomógł. W 44 minucie, niezwykle ważnego karnego oboronił Casper Liljestrand, chwilę później swój koncert zaczął Przemysław Mrozowicz. Rozgrywający wziął na siebie ciężar zdobywania goli i wprost zbombardował bramkę Piotrkowianina. Obrona przyjezdnych nie potrafiła znaleźć na niego recepty.

Kwadrans przed końcową syreną szczypiorniści Grupy Azoty SPR nie wypuścili już zwycięstwa. Gospodarze przerwali tym samym serię porażek i awansowali na 12 miejsce w PGNiG Superlidze. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają 12 grudnia w Głogowie z Chrobrym.

Grupa Azoty Tarnów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:21 (8:11)

Grupa Azoty: Małecki, LiljestrandMrozowicz 7, Tokuda 7, Yoshida 4, Kużdeba 3, Kowalik 1, Kniaziew 1, Wojdan 1, Sanek, Majewski, Pedryc, Wajda