Bruk-Bet mistrzem jesieni

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki zostali mistrzami jesieni. Zadecydowało o tym zwycięstwo 2:0 w hicie 16. kolejki, nad wiceliderem - ŁKS Łódź. Z dorobkiem 28 punktów po 15 meczach, prowadzą z ŁKS sześcioma punktami. Kolejne spotkania Bruk-Bet rozegra 9 grudnia z Odrą w Opolu.

Bruk-Bet Termalica ucieka ŁKS Łódź. Termalica wygrała mecz na szczycie 1. ligi

Co prawda w 15 minucie Dominguez trafił do siatki, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Powtórki telewizyjne pokazują, że Dominguez na pewno nie był na spalonym.

Gospodarze prowadzili od 45 minuty. Po ładnym dośrodkowaniu z prawej strony przez Mateusza Grzybka, do strzału głową doszedł Roman Gergel i pewnym uderzeniem zdobył bramkę dla gospodarzy.

Słowak ustalił też wynik meczu. Ręką we własnym polu karnym zagrał Przemysław Sajdak, a jedenastkę wykorzystał Roman Gergel.

Dzięki temu zwycięstwu Termalica podwyższa prowadzenie nad ŁKS aż do sześciu punktów i na pewno do końca roku zostanie na pozycji, ponieważ do rozegrania pozostała już tylko jedna kolejka.

Bruk-Bet Termalica - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Gergel 2 (45 i 86 min.)

Żółte kartki: Wlazło, GrzybekDąbrowski, Rozwandowicz, Dankowski, Srnić, Klimczak, Trąbka, Sajdak

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski, Stefanik, Radwański (60 min. Misak), WlazłoŻyra (68 min. Hubinek), Gergel (90 min. Czarnowski), Śpiewak (46 min. Zeman)

Sędziował: S. Jarzębak (Bytom), mecz bez udziału publiczności