Mikołajkowa zbiórka krwi

 W niedzielę 6 grudnia, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddział terenowy w Tarnowie przy ulicy Lwowskiej  organizuje zbiórkę krwi. Niedzielę wybrano nieprzypadkowo – akcja skierowana jest bowiem głównie do tych krwiodawców, którzy w dni powszednie nie mogą zgłosić się do centrum. Ale mile widziany będzie każdy chętny.

 

W niedzielę, 6 grudnia będzie można oddać krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddział terenowy w Tarnowie przy ulicy Lwowskiej 178A organizuje jej zbiórkę. Akcja skierowana jest do tych krwiodawców, którzy w tygodniu nie mogą zgłosić się do centrum. Jak mówi Bogusława Witek-Zając, kierowniczka centrum, krew jest cały czas potrzebna dla pacjentów onkologicznych. Mają wrócić też planowe operacje.– Do podzielenia się krwią zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno ozdrowieńców, jak i tych, którzy chcą oddać krew, by pomagać w ratowaniu zdrowia i życia – mówi kierowniczka. Zbiórka krwi odbywać się będzie w godzinach 8.00 -12.00.

W Tarnowie działają dwa oddziały terenowe, w których można oddać krew. W punkcie zlokalizowanym przy szpitalu Szczeklika dodatkowo jest separator, którym pozyskuje się osocze ozdrowieńców. ​​​​​​​

 

04.12.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |