Maciej Gładysz na podium w Trofeum Margutti

 W ostatni weekend we Włoszech na torze 7 Laghi Kart w Castelletto odbyły się prestiżowe zawody 31 edycja Trofeo Andrea Margutti. Sukces w tych zawodach zanotował zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów Maciej Gładysz, który zakończył zmagania na trzecim miejscu.

 

Trofeo Andrea Margutti to jedne z najstarszych i najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych. Zawody upamiętniają Andrea Marguttiego, niespełna 15-letniego zawodnika, który w 1989 roku zginął tragicznie podczas wyścigów Trofeo delle Industrie na włoskim torze Parma.

W ostatni wekend odbyła się 31. edycja zawodów. Olbrzymi sukces zanotował zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów Maciej Gładysz, który zakończył zmagania na trzecim miejscu. W całej historii tylko dwóch Polaków stanęło wcześniej na podium tej imprezy (jednym z nich był Robert Kubica, który w 1999 roku wyprzedził między innymi Nico Rosberga i Lewisa Hamiltona), z kolei 2019 roku drugi był David Liwiński.

W sesji kwalifikacyjnej Maciej wywalczył drugi czas okrążenia, ze stratą zaledwie  +0,004 sekundy za zdobywcą pole position. W wyścigach kwalifikacyjnych zakończył zmagania kolejno na pozycjach P10 (+5 s. kary za zderzak oraz dwukrotnie P2). W prefinale udało się odzyskać trzy pozycje w porównaniu ze startem i na mecie był P5. Dobre tempo wyścigowe pozwoliło również podczas Finału Mini 60 wyprzedzić dwóch rywali i stanąć na podium w P3 – z najlepszym czasem okrążenia w finale 53.771. Maciej Gładysz debiutował w tej imprezie.

18.11.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |