Juniorzy Unii wypływają na szerokie wody

 Młodzi piłkarze Unii Tarnów, po niezwykle emocjonującym meczu, zapewnili sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. To oznacza, że tarnowianie wiosną będą rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju w swojej kategorii wiekowej.

 

Dla tarnowskiej młodzieżowej piłki nożnej, ta listopadowa niedziela była inna niż wszystkie. Drużyna trampkarzy ZKS Unia Tarnów, prowadzona przez trenera Łukasza Jamroga, po niezwykle emocjonującym meczu zremisowała w dogrywce ze Stalą Stalowa Wola i zapewniła sobie awans do elitarnej grupy najlepszych drużyn w kraju, występujących w Centralnej Lidze Juniora U-15 PZPN.

Droga na szczyt piłkarskich marzeń trwała od 2018 roku. – W dość krótkiej historii odbudowanej Akademii Piłkarskiej ZKS Unii Tarnów i nowo otwartej Szkoły Mistrzostwa Sportowego możemy pochwalić się już kilkoma dobrymi chwilami, natomiast awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 PZPN, która stanowi najwyższy, młodzieżowy poziom rozgrywkowy, jest wielkim sukcesem wzmacniającym pozycję naszej Akademii w Polsce i pozwalającym rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju. Dzięki temu awansowi oraz Złotemu Certyfikatowi PZPN, wprowadziliśmy młodzieżowy Tarnów do piłkarskiej Ekstraklasy! – mówi Tomasz Matyjewicz, Prezes Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów.

PZPN jednogłośnie podkreśla, że gra w Centralnej Lidze Juniorów to ogromna szansa dla młodych piłkarzy i jest dodatkowym atutem w płynnym przejściu do seniorskich rozgrywek, w czym tarnowski klub ma duże doświadczenie. – Bardzo cieszę się z powodu awansu do CLJ U-15, ale jeszcze bardziej zadowolony jestem z postawy moich zawodników. Gdy po pierwszej połowie przegrywaliśmy 2:0, już pewnie mało kto stawiał na nasze zwycięstwo, a moi chłopcy naprawdę w nie wierzyli. Potrafili się zmobilizować, wysłuchać rad, napędzać siebie nawzajem….i awansować ! Wykorzystaliśmy świetne warunki jakie stworzyła nasza Akademia do osiągnięcia tego sukcesu. Dziękuje Przemkowi, który bardzo wsparł nasz zespół mentalnie, uświadomił chłopakom ich wartość, pokazał, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że na prawdę są w stanie sięgnąć po upragniony cel. Wreszcie chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, także tym nieobecnym. Awans to zdecydowanie sukces całej drużyny – każdy, bez wyjątku miał w nim swój udział – mówi trener, Łukasz Jamróg.


Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów  3:3 (2:2)

Skład:

J.Mazurkiewicz, Konieczny, Zbierzkowski, Musiał, Dzióbak, Solarz, Bober, Hajdo, Mróz, Szarek, Jasiak, Mateusz Różycki, Padło, Miłosz Różycki, Wójcik, Kantor, Ponikiewski, N.Mazurkiewicz,

Bramki: 2x Zbierzkowski, Jasiak

 

16.11.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |