Legnica pokonana

 Bardzo ważne i cenne zwycięstwo wywiozła dziś z Legnicy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Niecieczanie zajmują po 11 meczach drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera - ŁKS - zaledwie jeden punkt. Kolejny mecz Bruk-Bet zagra 20 listopada u siebie z Widzewem Łódź.

 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wywiozła z Legnicy trzy punkty. Ale już w pierwszych sekundach meczu groźnie było pod bramką gości. Na szczęście po zagraniu w pole karne, piłkę wybił Piotr Wlazło. Naprawdę niebezpiecznie zrobiło się jednak po zagraniu z rzutu wolnego Davida Panki gdy piłka minęła wszystkich zawodników i leciała w kierunku bramki. Świetnym refleksem popisał się wówczas Tomasz Loska.

W 30 minucie Śpiewak uderzył obok bramki, dwie minuty później Panka uderzył w słupek.

Worek z golami rozwiązał się w drugiej połowie meczu. W 59 minucie dobrą interwencją popisał się Tomasz Loska, dwie minuty później goście prowadzili po golu Kacpra Śpiewaka. W 62 minucie do wyrównania doprowadził Szymon Matuszek, który przejął piłkę w polu karnym i z bliskiej odległości podsłał ją do siatki.

W 64 minucie z rzutu karnego wynik podwyższył Piotr Wlazło po faulu na Śpiewaku. W 70 minucie arbiter podyktował kolejną jedenastkę tym razem dla gospodarzy. Na gola zamienił ją Kamil Zapolnik.

O zwycięstwie przesądził w 77 minucie gry, pięknym strzałem z wolnego, Martin Zeman. W 89 minucie znakomitą sytuację zaprzepaścił Bartosz Snopczyński, który trafił w poprzeczkę. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry znakomicie interweniował Loska, powstrzymując Zapolnika. W tej samej minucie sędzia podyktował mocno kontrowersyjnego karnego, którego pewnie obronił Loska.

Niecieczanie zajmują po 11 meczach drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera - ŁKS - zaledwie jeden punkt. Kolejny mecz Bruk-Bet zagra 20 listopada u siebie z Widzewem Łódź.

 

Miedź Legnica - Bruk-Bet Termalica 2:3 (0:0)

Bramki: Matuszek (62 min.), Zapolnik (70 min.) - Śpiewak (60 min), Wlazło (65 min. k), Zapolnik (77 min.)

Żółte kartki: MijuskovićGrzybek, Wlazło, Snopczyński, czerwona kartka: Mijusković (druga żółta)

Bruk-Bet Termalica: Loska - Grzybek, Wlazło, Bezpalec, Wasielewski, Hubinek (46 min. Jovanović), Stefanik, Radwański (60 min.Snopczyński), ŻyraGergel (87 min. Miśak), Śpiewak (60 min. Zeman)

Sędziował: P. Malec (Łódź), mecz bez udziału publiczności

15.11.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |