CZT proponuje testy w firmach

 W odpowiedzi na zainteresowanie przedsiębiorców, Centrum Zdrowia Tuchów przygotowało ofertę diagnostyki koronawirusa dla pracowników. W ofercie znalazło się wykonanie szybkich testów antygenowych lub pobranie materiału do badań molekularnych. Obydwa badania mogą także odpłatnie wykonywać pacjenci indywidualni w szpitalu  w Tuchowie.

 

Diagnostyka zakażenia koronawirusem wśród pracowników to odpowiedź Centrum Zdrowia Tuchów na postulaty pracodawców, dbających o bezpieczeństwo personelu, którzy chcą  zmniejszać ryzyko kolejnych zakażeń w zakładzie pracy. W ofercie CZT znalazło się wykonanie szybkich testów antygenowych lub pobranie materiału do badań molekularnych. Oba badania – na warunkach komercyjnych - mogą także wykonać pacjenci indywidualni w szpitalu  w Tuchowie. Szybkie testy, wykrywające obecność antygenów wirusa SARS-CoV-2  w wymazie z nosogardzieli lub gardła, to badanie wykorzystywane głównie  we wczesnej diagnostyce zakażenia. Wyniki są tutaj dostępne w ciągu kilkudziesięciu minut od pobrania materiału.

Ponadto przedsiębiorcy mogą także zamawiać genetyczne testy molekularne, wykonywane metodą RT-PCR. Bazują one także ma wymazie z gardła lub nosogardzieli, w których poszukiwane są cząstki patogenu wirusa.W praktyce pozwala to na wykrycie zakażenia nawet na bardzo wczesnym etapie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. W tym przypadku czas oczekiwania na wynik wynosi od 2 do 3 dni.

Wszystkie badania wykonuje kwalifikowany personel medyczny w pełnym reżimie sanitarnym. Jest on także przygotowany do przekazania niezbędnych informacji w zakresie dalszych działań, w zależności od wyniku testów. W oparciu o nie pracodawca w razie potrzeby może delegować pracowników do pracy zdalnej.

Szczegółowe informacje na temat nawiązania współpracy oraz warunków finansowych można uzyskać telefonując pod numer 791 791 362.

12.11.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |