W sobotę Puchar Europy Juniorów

 W najbliższą sobotę 14 listopada w Tarnowie odbędzie się Puchar Europy Juniorów we wspinaczce na czas. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu. Planowana jest relacja na żywo w internecie.

 

Skromniejszą niż poprzednie edycje obsadę, będą miały zawody w ramach Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce na czas, które w najbliższą sobotę, 14 listopada, odbędą się w Tarnowie. Zawody rozegrane zostaną w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i młodzieżowiec i odbędą się w tzw. formacie rekordu na dystansie piętnastu metrów. Zawody będą miały skromniejszą obsadę niż edycje rozgrywane w poprzednich latach w Tarnowie, niemniej jednak swój udział potwierdziła silna reprezentacja z Ukrainy, przyjadą również mocni zawodnicy z Czech. Wśród reprezentantów Polski znaleźli się zawodnicy z tarnowskich klubów wspinaczkowych, na czele z Aleksandrą i Natalią Kałuckimi z KU AZS PWSZ Tarnów. Dla obu zawodniczek będzie to ostatni sprawdzian formy przed Mistrzostwami Europy seniorów, które odbędą się pod koniec listopada w Rosji.

Debiutować w rywalizacji międzynarodowej będzie świeżo upieczony mistrz Polski juniorów młodszych Oskar Szalecki z KS Sportiva, wystartują również doświadczeni w rywalizacji międzynarodowej: juniorka Daria Nawój, juniorka młodsza Alicja Nowak czy młodzieżowiec Bartłomiej Podlewski - także zawodnicy Sportivy. W zawodach wezmą udział: juniorka Kinga Pałka, zawodniczka Pałacu Młodzieży Tarnów oraz młodzieżowiec Konrad Gruszka z KU AZS PWSZ Tarnów - medalista Pucharu Europy Juniorów z Mezzolombardo z 2018 roku. - To są ważne zawody z uwagi na system szkolenia zawodników naszej reprezentacji i możliwość zdobywania doświadczenia we współzawodnictwie międzynarodowym, zwłaszcza przez zawodników z młodszych kategorii – mówi Edyta Ropek, trenerka, prezes Klubu Sportowego Sportiva – Stan epidemii na świecie spowodował, że większość tegorocznych imprez międzynarodowych została odwołana. Obok PEJ w Augsburgu jesteśmy drugą i ostatnią edycją pucharu w tym sezonie. Tarnowski Puchar Europy wpisuje się również w działania Małopolski dotyczące organizacji w Igrzysk Europejskich w 2023 roku, gdzie wspinaczka sportowa znalazła się w programie igrzysk, a władze naszego miasta podejmują starania by zawody w tej dyscyplinie rozegrane były właśnie w Tarnowie. .

Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu dla tego typu wydarzeń. Planowana jest relacja na żywo w internecie,dostępna pod adresem: https://starnowa.tv/puchar-europy-juniorow-we-wspinaczce-na-czas-2020-transmisja-live/

Organizatorami pucharu są: Klub Sportowy Sportiva i Klub Uczelniany AZS PWSZ Tarnów. Zawody organizowane są przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz współfinansowane z budżetu miasta Tarnowa. Patronat honorowy nad pucharem objął prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

 

Program zawodów

14:00 – praktyki i eliminacje,

16:30 – finały,

17:00 – ceremonia dekoracji.

 

12.11.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |