Z Besiktasu JK Stambuł do Grupy Azoty SPR Tarnów

 Prawy rozgrywający Ömer Mercan dołącza do drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów. Turecki zawodnik zostaje wypożyczony z Besiktas JK do końca sezonu 2020/2021 z możliwością przedłużenia kontraktu o następny sezon.

 

Urodzony 10 kwietnia 1997 roku Mercan całą swoją karierę spędził dotychczas w klubach tureckich, Besiktas JK oraz Beykoz BLD SK. Ömer ma za sobą udane występy w europejskich pucharach przeciwko drużynom takim jak PSG i Telkom Veszprém. Jego szybko rozwijającą się karierę sportową w ostatnim sezonie przerwała poważna kontuzja kolana, która wyłącza go z grania na 9 miesięcy.

Szukaliśmy zawodnika na pozycję prawego rozegrania od dłuższego czasu, o przyjściu Ömera do zespołu zdecydowaliśmy już we wrześniu natomiast bardzo długi czas oczekiwania na wizę spowodował, że dopiero teraz mógł pojawić się w Tarnowie. Mercan ma za sobą poważną kontuzję kolana po której nie widać już śladów i jest w 100% gotowy do gry. Zostanie z nami do końca sezonu na wypożyczeniu, a później sztab szkoleniowy zdecyduje, czy pozostanie z nami na kolejny rok – informuje prezes Krzysztof Mogielnicki.

Po negocjacjach z prezesem zarządu tarnowskiego klubu, Krzysztofem Mogielnickim, Mercan chętnie przyjął propozycję gry dla Grupy Azoty SPR Tarnów.

Wybrałem klub Grupa Azoty SPR Tarnów, ponieważ to najlepsze miejsce, w którym mogę się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Postaram się spełniać oczekiwania nowego trenera i na boisku dam z siebie wszystko. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by razem z całą drużyną wygrywać kolejne mecze. W swojej karierze rozgrywałem mecze w europejskim Pucharze EHF oraz w Lidze Mistrzów. Wielokrotnie występowałem na boisku także jako reprezentant tureckiej młodzieżowej kadry narodowej. Wykorzystam swoje doświadczenie, aby grać na jak najlepszym, międzynarodowym poziomie. – powiedział Ömer Mercan po podpisaniu kontraktu

Ömer Mercan ma 191 cm wzrostu, waży 99 kg. W tarnowskim zespole będzie grał z numerem 29. Rozpocznie treningi z drużyną w piątek 6 listopada.

08.11.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |