Lider pozostaje w Niecieczy

Wielka brawa należą się piłkarzom Bruk-Betu Termalicy Nieciecza. Grając przez większość spotkania w osłabieniu, wygrali z Górnikiem Łęczna 2:1. Niecieczanie nadal prowadzą w tabeli I ligi. Kolejne spotkania Bruk-Bet zagra 11 listopada w Niepołomicach.

Pierwszą groźną sytuację w meczu z Górnikiem Łęczna Beruk-Bet stworzył  już w pierwszej minucie, kiedy w doskonałej sytuacji znalazł się Adam Radwański, ale pomocnik niecieczan został w ostatniej chwili powstrzymany. Chwilę później próbował Gergel, ale jego strzał zatrzymał Gostomski. W 9 minucie gry kolejna akcja ofensywna Termalicy zakończyła się strzałem Mateusza Grzybka.

Z minuty na minutę gospodarze naciskali coraz mocniej. W 17 minucie Roman Gergel próbował po raz kolejny, ale znów Gostomskiemu udało się wybić piłkę na rzut rożny.

W 34 minucie taktyczny faul de Amo Pereza zakończył się czerwoną kartką dla hiszpańskiego obrońcy Bruk-Betu Termaliki. Przed przerwą szansę miał jeszcze Kacper Śpiewak, ale jego strzał został zblokowany.

Po zmianie stron trener Mariusz Lewandowski zdecydował się na jedną roszadę. Michal Hubinek wszedł do środka pola, a miejsce de Amo na środku obrony zajął Piotr Wlazło.

Pieć minut później swojego dziewiątego gola w lidze zdobył Roman Gergel. Po przyjęciu prostopadłego podania, uderzył bez zastanowienia. Maciej Gostomski jakimś cudem odbił jego strzał, ale przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia. Reakcja trenera Górnika była błyskawiczna. W ciągu dwóch minut  w Górniku doszło do czterech zmian, ale to niecieczanie nadal dyktowali warunki gry.

20 minut przed końcem meczu zrobiło się 1:1, kiedy to siatki trafił Przemysław Banaszak. Był to pierwszy celny strzał Górnika w tym spotkaniu. Piłkarze Bruk-Betu Termaliki wciąż szukali jednak drugiej bramki. W samej końcówce Zeman popisał się indywidualną akcją i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Niecieczanie nadal prowadzą w tabeli I ligi. Kolejne spotkania Bruk-Bet zagra 11 listopada w Niepołomicach.

Bruk-Bet Termalica - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)

Bramki Gergel (50 min.), Zeman (85 min.) - Banaszak (68 min.)

Żółte kartki: Grabowski, Śpiewak - Śpiączka, Struski, Tymosiak, Banaszak, Kalinkowski, czerwona kartka: de Amo Perez

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski, Stefanik, Radwański (77 min. Zeman), Wlazło, ŻyraGergel, Śpiewak (46 min. Hubinek)

Sędziował: Z. Dobrynin (Łódź), bez udziału publiczności