Liga kartingowe na starcie

W Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów rozpoczęła się rywalizacja w lidze kartingowej. Pierwsza runda już się zakończyła, drugą zaplanowano na 18 i 19 listopada.

W Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów rozpoczęła się rywalizacja w lidze kartingowej. W pierwszej rundzie triumfowali Grzegorz Kapała oraz Michał Durak.

Kwalifikacje juniorów zakończyły się sukcesem Michała Duraka, za plecami którego uplasowali się Bartosz Jakubas oraz Oskar Wiejas-Ziętek.

Identyczną kolejność zanotowano w pierwszym finale „A”. W drugiej odsłonie finałowej rywalizacji najszybszy okazał się natomiast Oskar Wiejas-Ziętek, a kolejne miejsca zajęli Michał Durak oraz Nikodem Piątek. Po pierwszej rundzie liderem jest Michał Durak – 29 pkt., wyprzedzając Oskara Wiejasa-Ziętka – 28 pkt., Bartosza Jakubasa – 26 pkt., Nikodema Piątka – 25 pkt., Karola Króla – 20 pkt. oraz Jana Linka – 18 pkt.

Wśród seniorów najszybszy w kwalifikacjach okazał się Grzegorz Kapała. Drugą pozycję wywalczył Szymon Gawenda, a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Krzysztof Gardziel. Pierwszy wyścig finałowy zakończył się sukcesem Grzegorza Kapały, za którego plecami linię mety minęli Krystian Rycharski oraz Kacper Kajmowicz. W drugim finale „A” miejsca w czołowej trójce wywalczyli ci sami kartingowcy, z tym że zawodnicy na pozycjach drugiej i trzeciej zamienili się miejscami.

W klasyfikacji generalnej prowadzi z kompletem 30 pkt. Grzegorz Kapała. Drugi jest Krystian Rycharski, trzeci Kacper Kajmowicz – po 27 pkt., a dalsze lokaty w czołowej szóstce zajmują: Mikołaj Zyznawski – 22 pkt., Krzysztof Gardziel – 21 pkt. oraz Szymon Gawenda – 20 pkt.

Druga runda ligi kartingowej rozegrana zostanie na torze Speed Race w środę i czwartek 18 i 19 listopada. Środowe zmagania juniorów rozpoczną się o godzinie 19.00, początek czwartkowej rywalizacji seniorów wyznaczono na godzinę 20.00.