Ostatni dzień wystaw na żywo

 To ostatnia szansa, by wystawy zobaczyć na żywo. W piątek, 6 listopada, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie będzie czynne do 20.00. Od soboty, tak jak inne instytucje kultury, zamknie  drzwi przed publicznością aż do 29 listopada.

 

Znacznie dłużej niż zwykle bo do godziny 20.00, otwarte będzie w piątek, 6 listopada, tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych.  Wszystko po to, by w Pałacyku Strzeleckim zainteresowanym dać ostatnią szansę obejrzenia na żywo wystawy obrazów autorstwa malarza i saksofonisty Marka Batorskiego. Od soboty  aż do 29 listopada instytucje kultury będą nieczynne dla publiczności.

- W sztuce Marka Batorskiego malarstwo przenika się z muzyką jazzową, w przenośni i dosłownie, bo ekspozycji towarzyszy tło muzyczne z jego najnowszej płyty. Wystawa nosi tytuł „Harmoniczna struktura natury” i doskonale oddaje aktualną porę roku. Mięsiste, pełne kolorów obrazy świetnie współgrają z wirującymi liśćmi spadającymi z jesiennych drzew Parku Strzeleckiego. To wyjątkowa wystawa. Zachęcamy do tego, aby skorzystać z ostatniej szansy i zobaczyć wystawę na żywo – zaprasza szefowa BWA Ewa Łączyńska-Widz. Będzie okazja by zabrać kawałek tej sztuki do domu poprzez zakup katalogu z reprodukcjami prac – dodaje. Bilety na wystawę kosztują: 5 złotych normalny, 3 złote ulgowy, wstęp dla dzieci do lat 7 bezpłatny.

Do godziny 20.00 będzie także czynna wystawa w oddziale BWA – w budynku dworca PKP. Ekspozycja „Przeciw wojnie. 80 rocznica I transportu do KL Auschwitz”, prezentuje obrazy m.in. Józefa Szajny, Wilhelma Sasnala, Joanny Srebro czy więźnia z I transportu Mariana Kołodzieja. Wstęp wolny

 

 

06.11.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |